BW Sports Timing - Contractor License                   4/29/2017 - 12:15 PM
                 Big Bend Striders Invitational - 4/29/2017                  
                          Amos B. Godby High School                          
 
Event 42  Boys 400 Meter Dash 7-8
=======================================================================      
    Name                    Year Team                    Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Kemp, Jace                   Young Achiev           1:24.67              
  2 Ware, Kelson                 Tallahassee            1:30.43              
  3 Danzy, Daylin                Tallahassee            1:32.56              
Section  2                                                                   
  1 Sawyer, Demarion             Dream Chaser           1:19.50    3         
  2 Rolle, Keaton                Power Runners          1:19.66    2         
  3 Smith, Dumonick              Power Runners          1:23.90    1         
  4 Robinson, Breohn             Epitome                1:27.05              
  5 Davis jr, Ladravious         Dream Chaser           1:44.16              
Section  3                                                                   
  1 Livingston, Harlem           Epitome                1:14.54   10         
  2 Bryant, Kaden                Epitome                1:16.08    8         
  3 Harvey, Ziyair               The Gainesvi           1:17.12    6         
  4 Newton-Guyden, Ajani         Athletics Academy      1:19.21    5         
  5 Ford, DeAngelo               Young Achiev           1:19.25    4         
  6 Jammer, Ramez                The Gainesvi           1:27.14              
==========================================================================   
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Livingston, Harlem           Epitome                1:14.54   3  10      
  2 Bryant, Kaden                Epitome                1:16.08   3   8      
  3 Harvey, Ziyair               The Gainesvi           1:17.12   3   6      
  4 Newton-Guyden, Ajani         Athletics Academy      1:19.21   3   5      
  5 Ford, DeAngelo               Young Achiev           1:19.25   3   4      
  6 Sawyer, Demarion             Dream Chaser           1:19.50   2   3      
  7 Rolle, Keaton                Power Runners          1:19.66   2   2      
  8 Smith, Dumonick              Power Runners          1:23.90   2   1      
  9 Kemp, Jace                   Young Achiev           1:24.67   1          
 10 Robinson, Breohn             Epitome                1:27.05   2          
 11 Jammer, Ramez                The Gainesvi           1:27.14   3          
 12 Ware, Kelson                 Tallahassee            1:30.43   1          
 13 Danzy, Daylin                Tallahassee            1:32.56   1          
 14 Davis jr, Ladravious         Dream Chaser           1:44.16   2          
=============================================================================
                       Men - 7-8 - Team Rankings - 2 Events Scored           
=============================================================================
    1) Epitome                     36        2) Young Achievers Sprint Cl   7
    2) Athletics Academy            7        4) The Gainesville Striders    6
    5) Running With Purpose Track   5        6) Dream Chasers Elite Track   4
    6) Tallahassee Zoom Track Clu   4        8) Power Runners               3