BW Sports Timing - Contractor License                   4/15/2017 - 10:50 AM
                 Break Away TC / Apopka TC Open - 4/15/2017                  
                          Lake Minneola High School                          
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash 8 & Under
=======================================================================      
    Name                    Year Team                    Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Riley, Charles               Florida Elit             17.56              
  2 Howard, Langston             Florida Elit             18.68              
Section  2                                                                   
  1 Bryant, Christian            Blazing Spee             17.95              
  2 Dawson, Jahvon               Pure Athletics Ntc       18.78              
  3 Oyegun, Tristan              Evolution Sp             18.96              
  4 Hartfield III, Ernest        Evolution Sp             19.18              
Section  3                                                                   
  1 Doggett, Ridge               Phase 1 Track Club       16.67    3         
  2 Postell, Caleb               Unattached               16.76    2         
  3 Ritchie, Michel              Phase 1 Track Club       17.30              
  4 Johnson, Kenneth             Empire Athletics         17.46              
  5 Perry, Devin                 Central Flor             17.87              
  6 Kitko, Callen                Empire Athletics         18.26              
  7 Rast, Caleb                  Unattached               18.85              
Section  4                                                                   
  1 Wright, Kedric               Palatka Gliders          14.73   10         
  2 Williams, Chelden            West Volusia             15.87    8         
  3 Jackson, J'Deyaun            Empire Athletics         16.01    6         
  4 Reynolds, Floyd              Unattached               16.56    5         
  5 Powell, Royce                Unattached               16.56    4         
  6 Ingram Jr, Deric             321trackstars            16.98    1         
  7 Christian, Zion              321trackstars            17.83              
==========================================================================   
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Wright, Kedric               Palatka Gliders          14.73   4  10      
  2 Williams, Chelden            West Volusia             15.87   4   8      
  3 Jackson, J'Deyaun            Empire Athletics         16.01   4   6      
  4 Reynolds, Floyd              Unattached               16.56   4   5      
  5 Powell, Royce                Unattached               16.56   4   4      
  6 Doggett, Ridge               Phase 1 Track Club       16.67   3   3      
  7 Postell, Caleb               Unattached               16.76   3   2      
  8 Ingram Jr, Deric             321trackstars            16.98   4   1      
  9 Ritchie, Michel              Phase 1 Track Club       17.30   3          
 10 Johnson, Kenneth             Empire Athletics         17.46   3          
 11 Riley, Charles               Florida Elit             17.56   1          
 12 Christian, Zion              321trackstars            17.83   4          
 13 Perry, Devin                 Central Flor             17.87   3          
 14 Bryant, Christian            Blazing Spee             17.95   2          
 15 Kitko, Callen                Empire Athletics         18.26   3          
 16 Howard, Langston             Florida Elit             18.68   1          
 17 Dawson, Jahvon               Pure Athletics Ntc       18.78   2          
 18 Rast, Caleb                  Unattached               18.85   3          
 19 Oyegun, Tristan              Evolution Sp             18.96   2          
 20 Hartfield III, Ernest        Evolution Sp             19.18   2          
=============================================================================
                    Men - 8 & Under - Team Rankings - 2 Events Scored        
=============================================================================
    1) Hardee Sole Crushers        25        2) Palatka Gliders            10
    3) Central Florida Gliders      8        3) West Volusia PAL Lightnin   8
    5) Empire Athletics             6        6) Phase 1 Track Club          3
    7) 321TrackStars                1