BW Sports Timing - Contractor License                   4/15/2017 - 11:41 AM
                 Break Away TC / Apopka TC Open - 4/15/2017                  
                          Lake Minneola High School                          
 
Event 52  Boys 400 Meter Dash 13
=======================================================================      
    Name                    Year Team                    Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Pettigrew, Shomari           Unattached               58.03   10         
  2 Parker, Blake                Jr Apopka Bl           1:04.57    3         
  3 Levarity, Shalamar           Break Away             1:04.73    2         
  4 Brewer III, Kenny            Florida Elit           1:05.20    1         
  5 Niemann, Quinn               Evolution Sp           1:07.86              
  6 Oscar, Jeremiah              E.O.T.O. Elite         1:09.42              
Section  2                                                                   
  1 Williams, Kevar              West Volusia             58.88    8         
  2 D'Alessandro, Chase          East Orlando           1:00.10    6         
  3 Rivers, Isaiah               Daytona Express        1:01.53    5         
  4 Hawkins, Kaden               East Orlando           1:02.41    4         
  5 Green, Brenden               Peak Perform           1:05.63              
  6 Rudolph, Jeremy              Jr Apopka Bl           1:12.30              
==========================================================================   
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Pettigrew, Shomari           Unattached               58.03   1  10      
  2 Williams, Kevar              West Volusia             58.88   2   8      
  3 D'Alessandro, Chase          East Orlando           1:00.10   2   6      
  4 Rivers, Isaiah               Daytona Express        1:01.53   2   5      
  5 Hawkins, Kaden               East Orlando           1:02.41   2   4      
  6 Parker, Blake                Jr Apopka Bl           1:04.57   1   3      
  7 Levarity, Shalamar           Break Away             1:04.73   1   2      
  8 Brewer III, Kenny            Florida Elit           1:05.20   1   1      
  9 Green, Brenden               Peak Perform           1:05.63   2          
 10 Niemann, Quinn               Evolution Sp           1:07.86   1          
 11 Oscar, Jeremiah              E.O.T.O. Elite         1:09.42   1          
 12 Rudolph, Jeremy              Jr Apopka Bl           1:12.30   2          
=============================================================================
                        Men - 13 - Team Rankings - 6 Events Scored           
=============================================================================
    1) Ocala Distance Project      29        2) East Orlando Track Club    20
    3) West Volusia PAL Lightning  18        4) Phase 1 Track Club         14
    5) Hardee Sole Crushers        12        6) Native Runners             10
    6) Jr Apopka Blue Darters Tra  10        8) Evolution Speed Track Clu   9
    9) Florida Elite/Matrix         8        9) Ivy Hawn Track Club         8
   11) Peak Performance Track Clu   6       12) Daytona Express             5
   13) Break Away                   2